Uniwerek Młodych Odkrywców | Sokrates

Wielka gratka dla dzieciaków zainteresowanych Morzem Bałtyckim, jego fauną i florą oraz wrakami leżącymi na dnie. Dlaczego statek nie tonie?, Dlaczego kropla wody jest kroplą? oraz Dlaczego statki trafiają do portu? – na te pytania uczestnicy znajdą odpowiedzi podczas cyklu zajęć w ramach projektu „A może morze?”. Projekt jest adresowany do dzieci w wielu 6-13 lat. Udział jest bezpłatny. Wystarczy zgłosić dziecko.

Oprócz zajęć stacjonarnych odbędą się wycieczki edukacyjne: Poznaj Wybrzeże Polski – Fokarium w Sarbsku, Muzeum marynistyczne w Sarbsku, Park miniatur latarni morskich w Sarbsku oraz wyjazdowe zajęcia z nauki żeglarstwa (warsztaty z zasady bezpieczeństwa na wodzie, podstawy żeglarstwa, nauka wiązania węzłów żeglarskich, wyjście na wodę, posiłek żeglarski wraz z nauką śpiewania szant)

Dlaczego warto dołączyć?
Zajęcia w ramach projektu, to nie tylko nauka, ale przede wszystkim zabawa nauką. Obowiązuje zakaz nudzenia się, zakuwania i siedzenia cicho! Dbając o komfort pracy młodych studentów, dostaną zawsze pyszny i zdrowy posiłek podczas zajęć. Będą rozwijać kompetencje społeczne i komunikacyjne podczas zajęć integracyjnych dla grup oraz wspólnie poznawać świat gier edukacyjnych.

Miejsce: Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni.

Informacje o projekcie A może morze

formularz zgłoszeniowy A może morze

Program zajęć