DOŁĄCZ DO NAS | Sokrates

DOŁĄCZ DO NAS

Drodzy rodzice, świetnie, że tutaj trafiliście. Cieszymy się, że rozważacie wybór Niepublicznej Szkoły Podstawowej SOKRATES. Poniżej znajdziecie informacje, które ułatwią podjęcie ostatecznej decyzji oraz pomogą przygotować niezbędną dokumentację. W razie wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Dołącz do nas w trzech krokach

Krok pierwszy

Rozpoczęcie rekrutacji – prosimy o przesłanie na adres sokrates@sokrates.gda.pl wypełnionego Kwestionariusza. Mogą Państwo również złożyć formularz w sekretariacie Szkoły – godziny otwarcia są podane w zakładce Kontakt.

Krok drugi

Indywidualna rozmowa – zapraszamy Rodziców na rozmowę z Dyrektorem a następnie wraz z dzieckiem na spotkanie z Pedagogiem szkolnym. O terminie spotkania poinformujemy Państwa telefonicznie. Warunkiem przyjęcia dziecka do szkoły jest pozytywna opinia pedagoga szkolnego w zakresie gotowości dziecka do podjęcia nauki.

Krok trzeci

Podpisanie umowy – gdy rekrutacja przebiegła pomyślnie, zapraszamy Państwa do podpisania umowy. W ciągu 7 dni od momentu jej podpisania prosimy uiścić opłatę rekrutacyjną w wysokości 1200 zł oraz dostarczyć do sekretariatu skrócony odpis aktu urodzenia dziecka. Jeżeli dziecko przyjmowane jest do kl. II lub programowo wyższej, zaraz po zakończeniu roku szkolnego prosimy o dostarczenie świadectw ukończenia klasy programowo niższej oraz opinii z poprzedniej szkoły. Od tego momentu Państwa dziecko jest uczniem SOKRATESA. 

W sytuacjach, gdy zgłoszona liczba kandydatów jest wyższa niż liczba miejsc, pierwszeństwo w przyjmowaniu do szkoły mają dzieci, których rodzeństwo uczy się już w naszej szkole lub Niepublicznym Przedszkolu SOKRATES. W rekrutacji do oddziałów „zero” pierwszeństwo mają dzieci uczęszczające do naszego przedszkola. W miarę możliwości dążymy również do tego, by w każdej klasie była równowaga pomiędzy dziewczynkami i chłopcami. Nasze doświadczenia, a także psychologia rozwojowa okresu dzieciństwa i adolescencji podpowiadają, że najkorzystniejsze dla optymalnego rozwoju społecznego dzieci i młodzieży jest przebywanie i uczenie się w grupie o podobnej/zrównoważonej liczbie dziewcząt i chłopców. Wspiera to również budowanie relacji i jest czynnikiem prawidłowego rozwoju emocjonalno-społecznego.

W przypadku braku wolnych miejsc rodzice mogą złożyć zgłoszenie dziecka. Wówczas dziecko wpisywane jest na listę rezerwową.

Opłaty

Czesne w roku szkolnym 2023/2024 wynosi 1270 zł miesięcznie, płatne jest do 10-tego dnia każdego miesiąca z góry, przez 12 miesięcy.  Opłata rekrutacyjna –1200 zł Wyżywienie – 15,00 zł za dzień. Opłatę rekrutacyjną oraz czesne prosimy wpłacać na rachunek bankowy Niepublicznej Szkoły Podstawowej SOKRATES, ul. Zakopiańska 37a, 80-142 Gdańsk, o numerze 70 1240 5497 1111 0010 3074 6670 (tytuł płatności: imię i nazwisko dziecka, opłata rekrutacyjna/czesne).

Uczniom zapewniamy:

  • realizację programów nauczania i wychowania zgodnie z obowiązującym prawem oświatowym,
  • naukę języka angielskiego jako przedmiotu obowiązkowego od klasy „0”,
  • drugi język obcy jako obowiązkowy od klasy IV,
  • naukę innych języków obcych,
  • rozszerzona edukacja artystyczna i sportowa,
  • zajęcia dodatkowe,
  • opiekę świetlicową w godzinach 7.00–17.00, również w okresie ferii zimowych oraz jednego miesiąca wakacyjnego (lipiec).

Mundurek

Strój szkolny ucznia/uczennicy Niepublicznej Szkoły Podstawowej SOKRATES składa się z:

  • stroju galowego tj. białej koszuli lub bluzki z logo szkoły
  • stroju codziennego tj. niebieskiej koszulki polo z logo szkoły (krótki lub długi rękaw), bluzy SOKRATES
  • stroju sportowego tj. białego t-shirta z logo szkoły oraz granatowych spodenek sportowych

Uzupełnienie stroju szkolnego stanowią dowolne spodnie lub spódniczki w stonowanych kolorach wg decyzji Rodziców. Dodatkowym elementem jest worek na strój sportowy z logo szkoły.

Zamówienia mundurków są realizowane przez stronę internetowa tj. https://rewkom.pasaz24.pl/
W przypadku jakichkolwiek pytań, zachęcamy do kontaktu telefonicznego: 58 320 13 00 lub mailowego: sokrates@sokrates.gda.pl

KWESTIONARIUSZ-ZGŁOSZENIA-SZKOŁA1 (8) KWESTIONARIUSZ-ZGŁOSZENIA-SZKOŁA1 (8)