Joanna Kulon | Sokrates

Joanna Kulon

Ukończyłam studia wyższe na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie na Wydziale Ekonomii oraz podyplomowe studia pedagogiczne. Swoją pracę edukacyjną rozpoczęłam prowadząc zajęcia dla osób dorosłych. SOKRATES jest mi bliski od momentu powołania, a w 2014 roku zostałam dyrektorem Szkoły i Przedszkola SOKRATES.

Moim celem jest tworzenie szkoły, która dla dzieci będzie drugim domem, bezpiecznym miejscem, z którego wyruszają poznawać świat i jego tajemnice, odkrywać swoje talenty i umiejętności, zdobywać wiedzę, rozwijać zamiłowania, kształtować wrażliwość, wyobraźnię i do której ufnie wracają, kiedy poczują potrzebę przyjaznej, wyciągniętej dłoni. W szkole widzę roześmiane dziecięce twarze. Spotykam wielu wspaniałych ludzi, wesołych i uśmiechniętych, a czasami zatroskanych bo każdy dzień w szkole to eksplozja emocji i zdarzeń – smutku gdy coś nie wyszło i radości z sukcesu. Z przyjemnością obserwuję uczniów naszej szkoły, jak kształtują się ich osobowości, staram się pomóc w rozwijaniu ich zainteresowań, wspieram ich twórcze działania i kreatywność.

W ramach promocji spędzania czasu z dziećmi zainicjowałam i zredagowałam broszurki dla dzieci i ich rodziców pt. „Zabawowy kajecik” oraz „Kuchcikowy kajecik”. Współpracowałam również przy opracowaniu programu nauczania, a także przy redakcji podręczników dla słuchaczy szkoły policealnej. W latach 2006 – 2010 zaangażowana byłam w realizację programu edukacyjnego „Bezpieczny uczeń – jak unikać zagrożeń” skierowanego do młodzieży.

Lubię wędrówki, czytać książki, jeździć na nartach, zieloną herbatę. „Nie nauczą mnie niczego kwiatki, czy drzewa, lecz tylko drugi człowiek”. Sokrates

Joanna Kulon

Joanna Kulon

Jestem dyrektorem Szkoły i Przedszkola.

Chcę tworzyć szkołę, która dla dzieci będzie drugim domem, bezpiecznym miejscem, z którego wyruszają poznawać świat i jego tajemnice, odkrywać talenty i zamiłowania, zdobywać umiejętności.