DOŁĄCZ DO NAS | Sokrates

DOŁĄCZ DO NAS

Drodzy rodzice, świetnie, że tutaj trafiliście. Cieszymy się, że rozważacie wybór Niepublicznej Szkoły Podstawowej SOKRATES. Poniżej znajdziecie informacje, które ułatwią podjęcie ostatecznej decyzji oraz pomogą przygotować niezbędną dokumentację. W razie wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Dołącz do nas w trzech krokach

Krok pierwszy

Rozpoczęcie rekrutacji – prosimy o przesłanie na adres sokrates@sokrates.gda.pl wypełnionego Kwestionariusza. Mogą Państwo również złożyć formularz w sekretariacie Szkoły – godziny otwarcia są podane w zakładce Kontakt.

Krok drugi

Indywidualna rozmowa – zapraszamy Rodziców na rozmowę z Dyrektorem a następnie wraz z dzieckiem na spotkanie z Pedagogiem szkolnym. O terminie spotkania poinformujemy Państwa telefonicznie. Warunkiem przyjęcia dziecka do szkoły jest pozytywna opinia pedagoga szkolnego w zakresie gotowości dziecka do podjęcia nauki. Koszt badania wynosi 50 zł (opłata w sekretariacie Szkoły lub na rachunek bankowy).

Krok trzeci

Podpisanie umowy – gdy rekrutacja przebiegła pomyślnie, zapraszamy Państwa do podpisania umowy. W ciągu 3 dni od momentu jej podpisania prosimy wpłacić wpisowe w wysokości 780 zł oraz dostarczyć do sekretariatu skrócony odpis aktu urodzenia dziecka. Jeżeli dziecko przyjmowane jest do kl. II lub programowo wyższej, zaraz po zakończeniu roku szkolnego prosimy o dostarczenie świadectw ukończenia klasy programowo niższej oraz opinii z poprzedniej szkoły. Od tego momentu Państwa dziecko jest uczniem SOKRATESA. W sytuacjach, gdy zgłoszona liczba kandydatów jest wyższa niż liczba miejsc,  pierwszeństwo w przyjmowaniu do szkoły mają dzieci, których rodzeństwo uczy się już w naszej szkole, które uczęszczały do Niepublicznego Przedszkola SOKRATES. Przy komplecie uczniów w danej klasie, rodzice mogą wpisać dziecko na listę rezerwową.

Opłaty

Czesne w roku szkolnym 2018/2019 wynosi 780 zł miesięcznie, płatne przez 12 miesięcy. Zniżki: – 15 % zniżki za drugie dziecko – 50% zniżki za trzecie dziecko – 70%  zniżki za czwarte dziecko W ramach opłaty proponujemy:

 • realizację programów nauczania i wychowania zgodnie z obowiązującym prawem oświatowym,
 • naukę języka angielskiego jako przedmiotu obowiązkowego od klasy „0”,
 • drugi język obcy jako obowiązkowy od klasy IV,
 • naukę innych języków obcych: niemiecki, francuski, hiszpański,
 • rozszerzona edukacja artystyczna i sportowa,
 • zajęcia dodatkowe,
 • opiekę świetlicową w godzinach 7.00–17.00, również w okresie ferii zimowych oraz jednego miesiąca wakacyjnego (lipiec).

Wpisowe – 780 zł Wyżywienie – 9,50 zł za dzień. Wpłaty czesnego oraz wpisowego prosimy dokonywać na rachunek bankowy Niepublicznej Szkoły Podstawowej SOKRATES, ul. Zakopiańska 37a, 80-142 Gdańsk, o numerze 70 1240 5497 1111 0010 3074 6670 (tytuł płatności: imię i nazwisko dziecka, wpisowe/czesne).

Mundurek

Strój szkolny ucznia/uczennicy Niepublicznej Szkoły Podstawowej SOKRATES składa się z:

 • stroju galowego tj. białej koszuli lub bluzki z logo szkoły oraz krawata/musznika
 • stroju codziennego tj. niebieskiej koszulki polo z logo szkoły (krótki lub długi rękaw)
 • granatowego swetra z dekoltem V dla chłopców lub rozpinanego dla dziewcząt zarówno do stroju galowego jak i codziennego
 • stroju sportowego tj. białego t-shirta z logo szkoły oraz granatowych spodenek sportowych

Uzupełnienie stroju szkolnego stanowią dowolne spodnie lub spódniczki w stonowanych kolorach wg decyzji Rodziców. Dodatkowym elementem jest worek na strój sportowy z logo szkoły.

Cennik:

Element ubioru liczba cena
Biała koszula lub bluzka 1 48 zł
Krawat 1 31 zł
Polo krótki rękaw 1 37 zł
Polo długi rękaw 1 47 zł
T-shirt 1 22 zł
Spodenki sportowe 1 27 zł
Worek na strój sportowy 1 27 zł
W przypadku jakichkolwiek pytań, zachęcamy do kontaktu telefonicznego: 58 320 13 00 lub mailowego: sokrates@sokrates.gda.pl

KWESTIONARIUSZ-ZGŁOSZENIA-SZKOŁA1 (8) KWESTIONARIUSZ-ZGŁOSZENIA-SZKOŁA1 (8)