Na co stawiamy | Sokrates

Na co stawiamy

Kameralność i bezpieczeństwo
Odkrywanie mocnych stron i ich rozwijanie
Towarzyszenie w przezwyciężaniu trudności
Rozwijanie kompetencji XXI wieku

 

 

Drogi Rodzicu, pewnie szukasz miejsca, w którym Twoje dziecko będzie się dobrze czuło i pięknie rozwijało. Chcesz, by było bezpieczne. Wyobrażasz sobie, że jego indywidualność zostanie dostrzeżona i doceniona. Że zostaną stworzone warunki, w których będzie miało okazję rozwijać się. A gdy wystąpią trudności, to wspólnym wysiłkiem zostaną przezwyciężone. Marzy Ci się też, by Twoje dziecko rozwinęło takie umiejętności, które pozwolą mu osiągać sukcesy w dalszej edukacji i życiu. Takie same cele przyświecają również nam. Twoje dziecko jest dla nas nowym i wielkim wyzwaniem. Chcemy je poznać i pomóc odkryć drzemiący w nim potencjał. Wspólnymi siłami możemy zdziałać wiele, wzajemnie się szanując, rozumiejąc i wspierając. Zapraszamy do współpracy!

Każdego dnia realizujemy przyjazny dzieciom program edukacyjny, zgodny z podstawą programową określoną rozporządzeniem MEN. Tworzymy warunki do nabywania przez dzieci umiejętności zgodnie z ich możliwościami rozwojowymi, a także do indywidualnego i wszechstronnego rozwoju, do bycia samodzielnym i otwartym na nowe doświadczenia. Przedszkole SOKRATES zapewnia właściwe przygotowanie dzieci do kolejnego etapu edukacyjnego, czyli do rozpoczęcia nauki w szkole.

Wiemy, jak trudne dla dziecka jest nawet kilkugodzinne rozstanie z rodzicami, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby w ciekawy i miły sposób wypełnić dzieciom czas rozłąki. Możemy się poszczycić wspaniałą kadrą pedagogiczną – świetnie przygotowaną merytorycznie, pełną pasji i zaangażowania.   W kreatywny sposób bawimy się i uczymy każdego dnia. Dbamy o rozwój naszych maluchów poprzez:

  • warsztaty plastyczne,
  • zajęcia z rytmiki,
  • gimnastykę,
  • język angielski,
  • bajkoterapię,
  • taniec,
  • zajęcia sportowe na sali gimnastycznej (zajęcia piłki nożnej).

Starszym dzieciom zapewniamy zajęcia komputerowe. Zapewniamy również diagnozę logopedyczną i indywidualne zajęcia z logopedą.

A tak wygląda zwykły letni dzień przedszkolaka w Sokratesie

Przedszkole SOKRATES to dobry start dla Twojego dziecka!