Jolanta Dzianach | Sokrates

Jolanta Dzianach

Jestem nauczycielem matematyki i fizyki. Swoją pracę zawodową zaczęłam jako nauczyciel i wychowawca w szkole podstawowej. Pracowałam też z młodzieżą starszą. W ramach doskonalenia ukończyłam studia podyplomowe z terapii pedagogicznej
i socjoterapii. 

Moją pasją jest nauczanie. Uwielbiam ludzi, uwielbiam uczyć! Radość daje mi codzienny kontakt z młodym człowiekiem, który jest ciekawy świata, bo  każdy  jest całym odrębnym światem. Wspólne poznawanie reguł tym światem rządzących, poprzez nauczanie matematyki, fizyki i innych przedmiotów, to dla mnie wielka przygoda. Moja ukochana matematyka przede wszystkim uczy wnioskowania i logicznego myślenia. A są to niezbędne umiejętności do odkrywania innych dziedzin wiedzy – fizyki, geografii, a nawet przedmiotów humanistycznych. A fizyka pozwala zrozumieć otaczający nas świat. Dzięki nauce fizyki poznajemy piękno i mądrość przyrody, której jesteśmy częścią.

Swoich uczniów i ich potencjał poznaję poprzez wspólną, codzienną pracę i zabawę.
W  rozmowach i działaniach na lekcjach i poza nimi. Dzięki temu staram się zrozumieć ich działania, postawy i wybory. Staram się mieć wpływ na to, by te działania, postawy i wybory były dobre.

Uwielbiam rajdy piesze, bardzo dużo czytam, wiele lat biorę udział w krajowych i zagranicznych spływach kajakowych. Piosenka autorska i turystyczna, to coś, co mnie uwalnia od zmartwień (działam w Stowarzyszeniu BAZUNA). Mam wielu przyjaciół, z którymi utrzymuję częste kontakty poprzez rozmowy i spotkania.

Jaka jestem? Ciekawa świata i ludzi, serdeczna, życzliwa i wymagająca.

Jolanta Dzianach

Jolanta Dzianach

Uczę matematyki i fizyki

Moja ukochana matematyka uczy przede wszystkim wnioskowania i logicznego myślenia. A są to umiejętności niezbędne do odkrywania wszystkich innych dziedzin wiedzy, także humanistycznych.